۸ نکته که هنگام انتقال دامنه باید به یاد داشته باشید

۸ نکته که هنگام انتقال دامنه باید به یاد داشته باشید
به این مطلب امتیاز دهید
تاریخ انتشار : مهر ۱۲, ۱۳۹۶, دسته بندی : پرسش و پاسخهای متداول, دامنه, سوالات پیش از خرید سرویس
نوشته شده توسط

امروز با ۸ نکته که هنگام انتقال دامنه باید به یاد داشته باشید در خدمت شما هستیم.

آیا شما می خواهید دامنه خود را به رایان وب هاست انتقال دهید؟ این عالی هست، پس برای راهنمایی شما مقاله ای با ۸ نکته در زمانی که نیاز به انتقال دامنه دارید را آماده کرده ایم که با یاد داشتن این ۸ نکته می توانید دامنه خود را به رایان وب هاست انتقال دهید.

به خاطر داشته باشید، انتقال ثبت دامنه خود از یک ثبت کننده دامنه به ثبت کننده دیگری، بسیار ساده می باشد، لبته در صورتی که موارد زیر را انجام دهید. اما در صورتی که موارد زیر را در اختیار ندارید، انتقال دامنه به رایان وب هاست و یا هر ثبت کننده دیگری کار غیر ممکن می باشد و دردسرهای فراوان دارد.

در اینجا چند مورد برای یادآوری قبل، در طول و پس از ثبت نام دامنه خود به رایان وب هاست وجود دارد.

قبل از انتقال دامنه

۱. کد انتقال دامنه خود را دریافت کنید
این کد، همچنین به عنوان “auth code” یا “کلید EPP” شناخته می شود، اگر شما واقعا قصد انتقال دامنه خود را دارید، ۱۰۰ درصد لازم است برای انتقال نام دامنه خود، کلید EPP را داشته باشید. کد Auth برای جلوگیری از انتقال غیرمجاز یا جعلی طراحی شده است، زیرا این امر به اطمینان حاصل می کند که فرد انتقال دامنه، در واقع مالک است، اما بدون هیچ گونه اشتباهی در مورد آن، بدون کد Auth، دامنه شما با موفقیت انتقال نمی یابد.

همچنین، برخی از کدهای auth ممکن است بسته به رجیستری دامنه منقضی شوند، بنابراین وقتی کد خود را دریافت می کنید، باید سریعا در ناحیه کاربری رایان وب هاست درخواست انتقال دامنه خود را ثبت کنید. شما به احتمال زیاد کد خود را در پانل کنترل ثبت کننده دامنه فعلی خود پیدا خواهید کرد یا با ثبت کننده فعلی خود برای گرفتن کد انتقال دامنه می توانید در ارتباط باشید.

۲. دامنه خود را باز کنید
این بسیار ساده و چیزی است که شما در کنترل پنل ثبت کننده دامنه فعلی خود انجام می دهید. اساسا دامنه شما نمی تواند منتقل شود، در صورتی که قفل شده باشد. بنابراین قبل از شروع انتقال دامنه، دامنه خود را باز کنید

۳. به یاد داشته باشید ۶۰ روز از زمان ثبت دامنه گذشته باشد
چیزی که مردم اغلب فراموش می کنند این است که دامنه شما نمی تواند ظرف ۶۰ روز از ثبت نام منتقل شود. اگر دامنه خود را در ۶۰ روز گذشته ثبت نام کرده اید، نمی توانید آن را به یک ثبت کننده جدید انتقال دهید. در روز ۶۱ شما آزاد هستید اما نه قبل از آن. یک دامنه نیز نمی تواند ظرف ۶۰ روز پس از انتقال قبلی منتقل شود.

۴. غیرفعال کردن دامنه خصوصی Whois (اگر آن را روشن کرده باشید)
ما عاشق حریم خصوصی دامنه نیز هستیم – هک، ما حتی آن را به صورت رایگان ارائه می دهیم! – اما برای موفقیت در انتقال دامنه خود به ما (یا هر ثبت کننده در آن مورد)، شما مجبور هستید موقتا محرمانه را خاموش کنید. چرا؟ از آنجا که ثبت کننده جدید شما باید تشخیص دهد که شما مالک قانونی دامنه هستید. با حریم خصوصی روشن، نمیتوانیم ببینیم که شما مالک واقعی دامنه هستید. نگران نباشید، هنگام شروع فرآیند انتقال دامنه در پانل رایان وب هاست، شما قادر خواهید بود مجدد اطلاعات WHOIS دامنه را مخفی کنید.

۵. اطمینان حاصل کنید که به آدرس ایمیل مدیریت خود دسترسی دارید
به عبارت دیگر، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات Whois  ایمیل دامنه شما دقیق است، به ویژه آدرس ایمیل مدیریت. هنگامی که دامنه خود را انتقال می دهید، تمام ایمیل های انتقال مهم مانند ایمیل مجوز (FOA) به آدرس ایمیل مدیریت ارسال می شود. اگر به آن حساب ایمیل دسترسی ندارید، هرگز ایمیل FOA که پیوندی به صفحه ای که تأیید انتقال آن را ارسال می کنید را مشاهده نخواهید کرد (بیشتر در مورد آن بعدا خواهیم گفت).

۶. برای انتقال دامنه خود باید هزینه یک سال را پرداخت کنید
با انتقال دامنه یک سال به ثبت دامنه فعلی شما اضافه می شود. این در هر ثبت کننده دامنه معمول است اما ثبت نام های مختلف برای این سال دیگر متفاوت است.

در طول انتقال

۷. تصویب انتقال دامنه شما
پس از اینکه انتقال دامنه را در پانل رایان وب هاست آغاز کردید، باید در نهایت آن را تأیید کنید. این فرایند تصویب از ایمیل FOA ما در مورد شماره ۵ صحبت می کند.

بعد از انتقال

۸. زمان انتظار
برای انتقال دامنه خود به رایان وب هاست تقریبا ۷-۱۰ روز باید منتظر باشید.

این ها چیزهایی هستند که باید هنگام انتقال دامنه خود به رایان وب هاست از آنها آگاه باشید. صادقانه، با این وجود، این نکات بدون در نظر گرفتن ثبت کننده ای که شما استفاده می کنید به شما کمک می کند.
خرید هاست https://rayanwebhost.com/
خرید هاست لینوکس https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ارزان https://rayanwebhost.com/
هاست لینوکس ایران https://rayanwebhost.com/
خرید هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ویندوز https://rayanwebhost.com/
خرید هاست دانلود https://rayanwebhost.com/
ایران هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست و دامین https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ir https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه رایگان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ارزان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه دات کام https://rayanwebhost.com/
قیمت دامنه https://rayanwebhost.com/
جستجوی دامنه https://rayanwebhost.com/
دامنه چیست https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید سرور vps https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی آمریکا https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی ایران ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید vps ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی چیست https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی vps https://rayanwebhost.com/
میزبانی وب https://rayanwebhost.com/
خرید هاست پرسرعت https://rayanwebhost.com/