ابر در مقابل میزبانی اشتراکی: آنچه شما باید بدانید

ابر در مقابل میزبانی اشتراکی: آنچه شما باید بدانید
5 (100%) 1 vote
تاریخ انتشار : تیر ۹, ۱۳۹۷, دسته بندی : بخش آموزشی, دانشنامهٔ رایان وب هاست, سرور اختصاصی, مقالات ویژه, هاست
نوشته شده توسط

در این روز نگاهی به وب داشته باشید و خواهید دید که گزینه های میزبانی وب بیشتر از همیشه وجود دارد. امروزه ارائه دهندگان مجهز به ارائه ویژگی های متنوعی هستند که هرکدام از سازمان های بزرگ در خدمت کسب و کارهای کوچک و افراد را به کار می گیرند و برنامه های طراحی شده برای تطابق با تمام بودجه ها را دارند.

دو مورد از رایج ترین گزینه هایی که در جستجوی خود برای یک میزبان وب جدید روبرو می شوند عبارتند از میزبانی وب و میزبانی وب مشترک. هر کدام از مزایای منحصر به فرد خود را دارد و بسته به موقعیت شما ممکن است معنی داشته باشد. اما چگونه می دانید که گزینه میزبانی بهترین است برای شما؟

بیایید با هم بیاییم

مبانی سرویس Cloud Hosting

عامل اصلی تمایز میان این دو گزینه این است که میزبانی ابری شامل استفاده از چندین سرور می شود، در حالی که میزبانی میزبان تنها از یک استفاده می کند. داشتن دسترسی به سرورهای چندگانه می تواند سودمند باشد، زیرا اگر یک سرور دارای مشکل باشد، سایت شما به سادگی می تواند به یکی دیگر منتقل شود و از بین بردن خرابی.

حتی بهتر است این نوع از تکنولوژی انتقال خرابی قابلیت سایت شما را حفظ کند در حالی که در سایر سرورها بازسازی شده است. به طور خلاصه، میزبانی ابری یک سطح بالایی از قابلیت اطمینان را تضمین می کند. این باعث می شود که آن ها برای سایت های ترافیکی بالا یا برای کسب و کارهایی که هرگونه خرابی خراب شدن عمدهای برای عملیات باشد.

مبانی میزبانی وب

این نوع از گزینه میزبانی کار می کند فقط به عنوان نام خود را نشان می دهد: سایت شما در کنار وب سایت های دیگر در یک سرور میزبانی شده است.

با یک برنامه میزبانی مشترک، منابع مانند پهنای باند، ذخیره سازی و فضای دیسک را با سایر سایت ها به اشتراک می گذارید. میزبانی مشترک یکی از رایج ترین نوع میزبانی است که شما با آن روبرو می شوید.تقریبا همه ارائه دهندگان ارائه برخی از نسخه از این نوع میزبانی – Bluehost گنجانده شده است .

مزایای سرور Cloud چیست؟

سه مزیت کلیدی برای میزبانی ابری وجود دارد: قابلیت اطمینان، عملکرد و امنیت.

از آنجا که سرورهای چندگانه همزمان در یک میزبانی میزبانی وب استفاده می شوند، سایت شما در هر زمان به عملکرد مطلوب خود عمل می کند. اگر یک مشکل سخت افزاری یا نوع دیگری از خرابی وجود داشته باشد، سایت شما به سادگی به سرور دیگری تغییر می کند. این نوع مجازی سازی حداکثر قابلیت اطمینان را تضمین می کند، که مخصوصا برای کسب و کارهایی که بر پایه ی زمان سازگار برای فروش، بهره وری و شهرت اعتماد دارند، اهمیت دارد.

این مهم است که آگاه باشید از آنجایی که یکی از سه کسب و کار در طی پنج سال گذشته نوعی فاجعه را متحمل شده است، از جمله قطع برق، شکست شبکه، خطاهای انسانی، طوفان و سیل. پیش بینی زمان وقوع حادثه غیرممکن است. توانایی برنامه ریزی برای تداوم کسب و کار یکی از نقاط عمده فروش میزبانی وب است.

علاوه بر این، از لحاظ عملکرد، سخت است که ضرب و شتم میزبانی وب را از بین ببریم. تا زمانی که شما با یک ارائه دهنده معتبر کار می کنید، می توانید عملکرد سطح بالا را با سرعت بارگذاری همیشگی سریع، که در آن درخواست های دینامیکی با سرعت رعد و برق کار می کنند، انتظار داشته باشید. این امر برای وبسایت هایی که حجم زیادی از ترافیک را دریافت می کنند، ایده آل است.

در نهایت، هنگامی که به امنیت می آید، می توانید سایت خود را با اعتماد به نفس در یک برنامه میزبانی وب اجرا کنید. اکثر ارائه دهندگان پروتکل های امنیتی خود را تقویت کرده اند تا از پایگاه داده ها و برنامه های کاربردی در برابر تهدیدات رایج مانند نرم افزارهای مخرب، انکار سرویس و متقابل اسکریپتها محافظت کنند.

اقدامات پیشگیرانه مانند رمزگذاری برای محافظت از داده ها و جلوگیری از نفوذگران از نفوذ به شبکه استفاده می شود. اگر چه شما هرگز به طور کامل از یک حمله ایمنی ندارید، می توانید سایت خود را با آرامش در نظر بگیرید که در یک برنامه میزبانی ابری امن و مطمئن است.

مزایای سرویس Cloud Hosting چیست؟

تنها نقص واقعی از میزبانی ابری، هزینه آن است. از آنجا که ویژگی های اضافه شده آن، می توانید انتظار داشته باشید کمی بیشتر از اینکه بخواهید میزبانی شده را پرداخت کنید. اگر شما در بودجه تنگ و یا نیاز به بسیاری از ویژگی های اضافی، ابر hosting احتمالا بهترین گزینه شما نیست.

به گفته این شرکت، استفاده از خدمات ابر در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.گزارش های Forbes می گوید : “هزینه های پردازش ابری با رشد 4.5 برابر میزان هزینه های فناوری اطلاعات از سال 2009 رو به رشد است و انتظار می رود که در سال های 2015 تا 2020 به میزان 6 برابر میزان هزینه های فناوری اطلاعات در سال 2015 رشد کند. میزبانی و منابع اختصاص داده شده بر این اساس است.

مزایای میزبانی وب چیست؟

تقاضای اصلی میزبانی میزبان کم هزینه آن است. از آنجا که چندین سایت در یک سرور به اشتراک گذاشته می شود، هزینه ها توزیع می شوند. این باعث می شود که گزینه میزبانی با مقرون به صرفه ترین در میان باشد و به افراد یا شرکت ها اجازه می دهد تا وب سایت را با حداقل هزینه اداره کنند. اگر پول زیادی برای میزبانی در اختیار ندارید، این گزینه حساس است.

علاوه بر این اضافه شده است که اغلب گزینه های مختلفی در دسترس تحت چارچوب “میزبانی مشترک” وجود دارد که امکان پیدا کردن یک برنامه که به نیازهای شما سفارشی می شود. Bluehost، به عنوان مثال، چهار برنامه میزبانی میزبانی مشترک را ارائه می دهد – Basic، Plus، Prime و Pro – که از نظر:

  • تعداد وب سایت هایی که می توانید داشته باشید
  • مجموع پهنای باند موجود
  • تعداد دامنه های پارک شده شما می توانید داشته باشید
  • تعداد زیر دامنه هایی که می توانید داشته باشید
  • مجموع فضای ذخیره ایمیل

اگر شما فقط شروع به کار و فقط نیاز به اصول – اگر، برای مثال، شما دارای یک سایت ترافیکی کم و نیاز به بسیاری از زنگ ها و سوت ها – یکی از این گزینه های میزبانی مشترک احتمالا برای شما کار می کنند.

معایب میزبانی وب چیست؟

همانطور که در ابتدا اشاره شد، شما نمیتوانید عملکرد مشابه با یک برنامه میزبانی مشترک را انتظار داشته باشید، همانطور که می توانید با برنامه میزبانی ابری. از آنجا که سایت شما با استفاده از همان سرور به عنوان بسیاری از وب سایت های دیگر، شما همیشه نمی توانید تضمین کنید که منابع کافی در دسترس خواهد بود.

اگر سایت دیگری با ترافیک بیش از حد باشد، می تواند بر عملکرد سایت شما تاثیر بگذارد. این می تواند در بعضی موارد منجر به مسائل مانند خرابی و سرعت کندتر شود. اگر می توانید حجم زیادی از ترافیک را پیش بینی کنید، میزبانی مشترک ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

زمان انتخاب Cloud Hosting

در اینجا یک سناریو نظری است که در آن میزبانی ابری حساس است:

شما یک کسب و کار متوسط ​​و بزرگ است که حجم زیادی از ترافیک را دریافت می کند. بازدید کنندگان شما انتظار دارند که یک سایت با کارایی بالا که سریعا بارگیری می شود و مناسب عمل کند. در صورتی که فقط دوام نیاورد، یک گزینه نیست، و شما نمی خواهید نگران نباشید در مورد مسائلی که می تواند به طور بالقوه هنگام اشتراک گذاری منابع با سایت های دیگر بوجود آید.

هر خرابی می تواند موفقیت بزرگی برای کسب و کار شما باشد زیرا ممکن است منجر به خراب شدن، فروش صدمه ببیند و به احتمال زیاد به شهرتتان آسیب برساند. شما می دانید تهدید یک فاجعه می تواند به برداشتن و پیشگیری از اقدامات پیشگیرانه برسد. شما نیاز زیادی به قابلیت اطمینان دارید و می خواهید دسترسی به سرورهای چندگانه در صورت وقوع یک فاجعه داشته باشید . تداوم کسب و کار برای کسب و کار شما ضروری است.

همچنین احتمال دارد که شما در آینده برای ساختن نام تجاری خود و تولید ترافیک بیشتری نیاز به افزایش در آینده داشته باشید. در نتیجه، شما می خواهید این گزینه را فورا مقادیر پردازنده و منابع RAM.

امنیت یکی دیگر از نگرانی های شماست. شما نمی توانید داده های حساس را در دستان اشتباه ببندید و یک حمله اینترنتی می تواند عملیات شما را به طور موقت مهار کند.

شما می توانید بودجه اضافی را آزاد کنید، و صرف هزینه بیشتری برای تمام مزایای استفاده شده با میزبانی وب کنید.

زمان انتخاب میزبانی وب

بیایید نگاهی به شرایط دیگری فرض کنیم:

شما یک شرکت کوچک یا شخصی هستید که فقط با میزبانی وب شروع به کار می کند. شاید شما کسی هستید که فقط به دنبال انتشار بلاگ خود هستید و مرکز کوچک خود را در اینترنت داشته باشید.نیازهای شما نسبتا کم است و شما به بسیاری از ویژگی های اضافی نیاز ندارید. همه شما واقعا نیاز دارید میزبانی جامع است که از نیازهای اولیه خود مراقبت می کند.

شما حجم زیادی از ترافیک را پیش بینی نمیکنید و لزوما به عملکرد بالای خط نیاز ندارید. البته خرابی ایده آل نیست، اما این یک ضربه مخرب برای شما در حد یک شرکت متوسط ​​و بزرگ نخواهد بود.

از لحاظ تخصص فنی، شما ممکن است تا حدودی در این بخش محدود باشد. شما نمی خواهید با بسیاری از مسائل باطن معامله کنید و احساس راحتی بیشتری را با ارائه دهندگان انجام دهید. تمرکز اصلی شما در یافتن میزبانی ارزان قیمت است که این کار را انجام می دهد – و میزبانی وب مطابق با این لایحه است.

خط پایین

انتخاب بهترین نوع میزبانی برای شما به موقعیت و اولویت های شما می رسد. درک تفاوت های کلیدی میان ابر و میزبانی مشترک باید به شما در تصمیم گیری درست کمک کند.

پست های مرتبط
خرید هاست https://rayanwebhost.com/
خرید هاست لینوکس https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ارزان https://rayanwebhost.com/
هاست لینوکس ایران https://rayanwebhost.com/
خرید هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ویندوز https://rayanwebhost.com/
خرید هاست دانلود https://rayanwebhost.com/
ایران هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست و دامین https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ir https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه رایگان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ارزان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه دات کام https://rayanwebhost.com/
قیمت دامنه https://rayanwebhost.com/
جستجوی دامنه https://rayanwebhost.com/
دامنه چیست https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید سرور vps https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی آمریکا https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی ایران ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید vps ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی چیست https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی vps https://rayanwebhost.com/
میزبانی وب https://rayanwebhost.com/
خرید هاست پرسرعت https://rayanwebhost.com/