VPS در مقابل هاست Cloud برای وب سایت شما

VPS در مقابل هاست Cloud برای وب سایت شما
به این مطلب امتیاز دهید

ابر میزبانی وب در مقابل VPS

هنگامی که زمان انتخاب میزبان وب شما است، احتمالا شما یک سؤال دارید. میزبانی به نظر می رسد کمی پیچیده باشد. شما میزبانی ابری، میزبانی مشترک، سرور مجازی، سرور اختصاصی دارید و شما همچنین ده ها شرکت میزبانی وب را نیز می توانید انتخاب کنید.

بله! با این پست، ما امیدواریم کمی از این سردرگمی را کاهش دهیم و در دو نوع مختلف از میزبانی وب: میزبانی ابری و VPS بحث کنیم . همانطور که به زودی خواهید آموختید، هر کدام از این ویژگی ها دارای مزایا و معایب مشخص است.

خواندن را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد میزبانی وب در مقابل VPS ادامه دهید، بنابراین می توانید تعیین کنید کدام یک بهترین گزینه برای وب سایت شما باشد.

سرور مجازی VPS چیست؟

سرورهای VPS نیز به عنوان سرورهای خصوصی مجازی شناخته می شوند. این سبک میزبان اساسا یک سرور فیزیکی است که بعدا به چندین سرور مجازی کوچک تقسیم می شود. هر یک از این سرورهای مجازی به عنوان محیط سرور اختصاصی خود عمل می کند.

از آنجا که بخش اختصاصی خود را از سرور اختصاصی دارید، مجموعه ای از منابع اختصاص یافته خود را دارید و می توانید پارتیشن سرور خود را به طریقی که می خواهید، سفارشی سازی و پیکربندی کنید. علاوه بر این، تبادل اطلاعات یا دسترسی فایل بین حساب ها در سرور VPS وجود ندارد.

با این حال، آنها می توانند کمتر اعتماد به نفس داشته باشند، زیرا اگر یک سرور فیزیکی نتواند به کار خود ادامه دهد، هر VPS با استفاده از آن سرور نیز خاتمه می یابد. عملکرد آنها همچنین می تواند متفاوت باشد، در صورتی مشکل برای یک سایت اتفاق می افتد که منابع را در سرور فیزیکی خرج کند.

چه کسی باید از میزبانی VPS استفاده کند؟

میزبانی سرور مجازی عالی است برای کاربرانی که به دنبال کنترل بیشتری بر وب سایت خود، با مهارت های فنی برای راه اندازی یک محیط سفارشی هستند.

با سرورهای مجازی رایان وب هاست شروع به کار کنید!

مزایا و معایب VPS Hosting

یک VPS می تواند یک انتخاب عالی برای کاربران وب سایت است که برنامه میزبانی وب مشترکشان را رشد داده است . با این حال، برای هر نوع وب سایت خارج از آن مناسب نیست. در پایین ما به مزایا و معایب VPS میزبانی نگاه می کنیم ، بنابراین می توانید یک تصمیم کلی بگیرید.

VPS را می توان به شدت سفارشی کرد. آنها به یک سرور اختصاصی شباهت دارند؛ در این صورت دسترسی ریشه ای به سرور دارید و بر روی سیستم عامل و نرم افزار سرور کنترل می کنید. با این وجود ممکن است بعضی از محدودیت ها به علت پیکربندی سرور فیزیکی اعمال شود.

VPS همچنین دارای عملکرد بسیار بالا است، زیرا شما مقدار مشخصی از منابع سرور را تضمین می کنید. با این حال، به احتمال زیاد به وسیله دستگاه فیزیکی محدود می شود. علاوه بر این شانس عملکرد شما را می تواند تحت تاثیر سایر سایت ها با استفاده از همان دستگاه فیزیکی، و یا زمانی که شما در برابر محدودیت های برنامه به خود فشار دهید.

یک VPS راه حل مقیاس پذیر نیست. مطمئنا، شما مقدار مشخصی از منابع سرور را تضمین می کنید، اما سرعت سایت خود را به سرعت در اختیار شما قرار می دهد و ممکن است میزبان موجود شما بسته به میزان حجم هر گونه ترافیک را نداشته باشد.

در نهایت، یک VPS فوق العاده امن است. این کاملا امن نیست به عنوان اختصاص داده شده میزبانی وب، اما آن را از سرور میزبانی مشترک از بین ببرد. VPS شما به طور مستقل از هر سایت دیگری که یک سرور فیزیکی مشابه را دارد، کار خواهد کرد، اما یک احتمال وجود دارد که امنیت ضعیف سایت دیگری بر روی VPS شما تاثیر بگذارد.

میزبانی وب چیست؟

سرورهای ابر مشابه محیط میزبانی VPS هستند. تفاوت کلیدی این است که به جای اینکه یک سرور اختصاصی به سایت شما اختصاص داده شود (همانطور که در مورد VPS است)، منابع در میان یک دسته از ماشین های فیزیکی مختلف گسترش می یابند.

با میزبانی وب ، شما یک شبکه از ماشین های مجازی بالقوه نامحدود دارید. تمام این ماشین های مجازی بر روی یک شبکه زیرزمینی از سرورهای فیزیکی تکیه می کنند. با تمام این ماشین های مجازی متصل شده، شما اساسا یک VPS عظیم ایجاد می کنید.

با استفاده از پلت فرم هاست ابری، شما از استفاده از سرورهای چندگانه بهره مند خواهید شد، بنابراین شما منابع بیشتری را در اختیار دارید. شما می توانید قدرت سرور خود را هر زمان که مایل به پاسخگویی به نیازهای مختلف ترافیک هستید، افزایش دهید.

در حالی که میزبانی ابری، انعطاف پذیری بیشتری نسبت به میزبانی VPS ارائه می دهد، برای سفارشی سازی به همان اندازه امکان پذیر نیست.

چه کسی باید از Cloud Hosting استفاده کند؟

میزبانی ابری یک انتخاب عالی برای صاحبان وب سایت ها است که نیاز به انعطاف پذیری دارند که میزبانی ابری فراهم می کند تا عملکرد افزایش یافته را برای برآورده ساختن ترافیک افزایش دهد.

با میزبانی وب رایان وب هاست شروع به کار کنید!

مزایا و معایب سرور Cloud

میزبانی ابر یک گزینه عالی برای صاحبان وب سایت است که می خواهند یک میزبان مقیاس پذیر و با کارایی بالا در پشت آنها باشد. ابر میزبانی می آید با بسیاری از مزایای ، اما آن را برای هر سبک وب سایت مناسب نیست، همانطور که در زیر خواهید دید.

ابر میزبانی شما گزینه های سفارشی مناسب را ارائه می دهد. با این حال، شما ممکن است محدود به دلیل تعداد زیادی از سرور های شما نیاز به توزیع تنظیمات در سراسر باشد. تنظیم پیکربندی میزبانی شما برای استفاده بیشتر از شبکه شما ممکن است نیاز به برخی مهارت های فنی داشته باشد.

میزبانی ابر حقیقتا در توانایی آن در مقیاس می درخشد. اساسا شما یک شبکه کل یا سرور دارید تا لحظات مورد نظر را برای ذخیره سازی اضافی یا برای رفع نیازهای ترافیکی افزایش دهید. همچنین، با توجه به در دسترس بودن سرورهای بالا، بهینه سازی و عملکرد بسیار بالا را خواهید داشت. در یک سرور فیزیکی هرگز اتفاق نیفتد، سایت شما به سرور دیگری تغییر خواهد کرد.

محیط میزبانی ابر شما نیز بسیار امن خواهد بود و از دیگر کاربران در همان شبکه سرور فیزیکی جدا خواهد شد. با این حال، از آنجا که میزبان شما به طور کامل مبتنی بر وب است، این امر باعث می شود تا حملات بیشتر شود.

سرور مجازی یا میزبانی وب ابری : بهترین برای وب سایت من چیست؟

بزرگترین تفاوت بین دو محیط سرور در مقیاس است. اگر شما به دنبال راه اندازی در اسرع وقت و در مورد مقیاس نیست، پس یک سرور VPS می تواند نقطه شروع عالی است. با این حال، اگر شما نیاز به تنظیم میزبان انعطاف پذیر و سطح بالا از عملکرد سایت و ذخیره سازی پس از آن ارزش بررسی محیط میزبانی وب بهترین گزینه است.

با استفاده از ابر میزبان شما دسترسی به منابع نامحدود سرور را می گیرید. برای سایت های دارای سطح ترافیک متغیر، یا سایت هایی که به سرعت در حال پویش هستند، ابر میزبانی می تواند راه حل کمال باشد. ابر میزبانی به شما سرور قدرتمند و انعطاف پذیری نهایی را ارائه می دهد، از منابع استفاده شده تا قیمت گذاری.

به طور کلی، میزبانی وب VPS کمتر کارآمد خواهد بود و در سطح منابع موجود در سایت شما محدود است. با این حال، این بسیار مناسب برای افرادی است که به سادگی می خواهند یک وبسایت را راه اندازی کنند و محدودیت محیط میزبانی وب خود را از بین ببرند. یک VPS قدرتمند است و کارایی بهبود یافته را ارائه می دهد، با این حال احتمال شارژ سایت خود را به صورت آفلاین یا در حال اجرا در یک مسئله منبع با میزبانی VPS بالاتر از میزبانی ابری است.

پست های مرتبط
خرید هاست https://rayanwebhost.com/
خرید هاست لینوکس https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ارزان https://rayanwebhost.com/
هاست لینوکس ایران https://rayanwebhost.com/
خرید هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ویندوز https://rayanwebhost.com/
خرید هاست دانلود https://rayanwebhost.com/
ایران هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست و دامین https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ir https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه رایگان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ارزان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه دات کام https://rayanwebhost.com/
قیمت دامنه https://rayanwebhost.com/
جستجوی دامنه https://rayanwebhost.com/
دامنه چیست https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید سرور vps https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی آمریکا https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی ایران ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید vps ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی چیست https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی vps https://rayanwebhost.com/
میزبانی وب https://rayanwebhost.com/
خرید هاست پرسرعت https://rayanwebhost.com/