وب سایت وردپرس خود را ایجاد کنید: این آسان است!

وب سایت وردپرس خود را ایجاد کنید: این آسان است!
5 (100%) 1 vote

در دنیای امروز هیچ کارآفرین نمی تواند بدون حضور آنلاین خود را حفظ کند. اما اگر شما مهارت های برنامه نویسی لازم برای ایجاد یک وب سایت را نداشته اید چه باید بکنید؟ یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) می تواند همه چیز را تعمیر کند. پس از نصب، شما می توانید از این سیستم برای ایجاد، طراحی و مدیریت وب سایت بدون نیاز به دانش عمیق HTML استفاده کنید. یکی از محبوب ترین سیستم های CMS وردپرس است. در این مقاله، ما نحوه ایجاد وب سایت با استفاده از وردپرس را توضیح خواهیم داد تا بتوانید از مزایای سیستم مدیریت محتوا بهره مند شوید.

فهرست
 1. وردپرس چیست؟
 2. نصب وردپرس
 3. ساخت یک وب سایت وردپرس: راهنمای گام به گام
 4. ایجاد محتوای مناسب
 5. مراحل زیر است: عامل WordPress
 6. ایجاد وب سایت با وردپرس

وردپرس چیست؟

وردپرس در حال حاضر محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در اینترنت است. سیستم مدیریت محتوا شامل جلو و عقب است : در قسمت پشتی، مدیر و کاربران دارای مجوز دسترسی لازم می توانند محتویات وب سایت را با کمک یک رابط کاربری تنظیم و تغییر دهند. از سوی دیگر ظاهر وب سایت تولید شده توسط CMS در مرورگر بازدید کننده است.

وردپرس به خصوص محبوب است زیرا قالب صفحات را می توان بدون نیاز به مهارت های برنامه نویسی پیشرفته به سرعت و به راحتی قابل تنظیم است.وردپرس گاهی اوقات می تواند گیج کننده باشد زیرا دو وبسایت وردپرس وجود دارد: WordPress.org و WordPress.com. در اینجا تفاوت ها وجود دارد:

 • وردپرس .org : سیستم مدیریت محتوا در WordPress.org اساسا رایگان نرم افزار منبع باز است که هر کسی می تواند آن را دانلود کند. وب سایت شامل اطلاعات لازم برای دانلود به صورت رایگان و همچنین راهنمای جامع اطلاعات است. با این حال، سایت تنها نرم افزار را ارائه می دهد، به این معنی که کاربر مجبور است خودش را به میزبانی وب بسپارد.
 • وردپرس .com : شما می توانید وب سایت خود را با استفاده از این نسخه از وردپرس ایجاد کنید و آنها را برای شما میزبانی می کنند. در نسخه رایگان، این وب سایت تحت دامنه WordPress.com میزبانی می شود. اگر می خواهید از دامنه خود استفاده کنید، باید نسخه ی پرداختی را انتخاب کنید.

محدوده توابع

از زمان انتشار آن در سال 2003، وردپرس بسیاری از ویژگی های جدید را به دست آورده است – بسیاری از آنها در نتیجه توسعه مستمر توسط جامعه است.این نرم افزار منبع باز است که به این معنی است که کد منبع به عموم مردم باز است، بنابراین توسعه دهندگان در سراسر جهان می توانند ایده های خود را به این پروژه ارائه دهند. این نیز دلیل آن است که در حال حاضر بیش از 50،000 پلاگین و تم های بی شماری برای نسخه استاندارد که شما می توانید برای گسترش وردپرس استفاده کنید وجود دارد.

 • محتوا را می توان از طریق یک ویرایشگر WYSIWYG وارد کرد
 • مرتب سازی بر محتوا با استفاده از برچسب ها و دسته ها
 • برنامه انتشار مطالب خود را
 • محتوا را می توان در یک کتابخانه رسانه (عکس، ویدئو و فایل های صوتی) مدیریت کرد.
 • توانایی های مختلف کاربری (سرپرست، سردبیر، کارمند، نویسنده، مشترک) می تواند نقش های مختلف کاربر را مشخص کند.
 • یک خوراک RSS می تواند تنظیم شود
 • صفحات استاتیک می توانند ایجاد شوند
 • طراحی وب با قالب امکان پذیر است

وردپرس مناسب است؟

وردپرس در ابتدا برای وبلاگ ها طراحی شده بود، به طوری که وبلاگ نویسان می توانند مقالات آنلاین را با حداقل تلاش منتشر کنند (نیازی نیست آنها را به صورت دستی در HTML یا کد پی اچ پی قرار دهید). با این حال، تعدادی از پلاگین ها برای وظایف مختلف وجود دارد، بنابراین شما به راحتی می توانید از وردپرس برای ایجاد انواع مختلف وب سایت های مختلف استفاده کنید. با استفاده از افزودنی های مناسب، فروشگاه های الکترونیکی، شبکه های انجمن اینترنتی و انجمن ها می توانند توسعه یابند. وردپرس را می توان به تقریبا هر نیاز تقسیم کرد.

 • وبلاگ : آیا شما می خواهید یک وبلاگ شخصی یا حرفه ای ایجاد کنید، وردپرس می تواند به شما ابزار مناسب ارائه دهد. ویرایشگر به شما امکان می دهد تا محتوای آنلاین را بدون نیاز به زمان قرار دهید – مناسب برای حفظ مشتریان و پیروانتان تا به امروز.
 • وب سایت شرکت : با تشکر از تم های وردپرس، شما می توانید صفحات وب مورد علاقه خود را برای شرکت خود ایجاد کنید بدون نیاز به دانستن دیافراگم و طراحی وب. فقط چند کلیک و شما می توانید عکس ها، فیلم ها و اطلاعات شرکت را ادغام کنید، یا فرمها و دستورالعمل ها را با هم تماس بگیرید.
 • صفحات فرود کمپین : ارزش ایجاد صفحه های جداگانه ای برای کمپین های بازاریابی است. با وردپرس، شما همچنین می توانید صفحات تنها با ویژگی های به روز رسانی مانند پیمایش اختلاف منظر، cinemagraphs و طرح های پاسخگو ایجاد کنید.
 • فروشگاه تجارت الکترونیک : صرف نظر از اینکه شما یک فروشگاه فیزیکی دارید یا فقط به صورت آنلاین خریداری می کنید، همیشه می توانید مشتریان بیشتری را از طریق اینترنت خریداری کنید. با وردپرس شما می توانید فروشگاه های آنلاین کاملا کاربردی ایجاد کنید (ماWooCommerce را به طور خاص توصیه می کنیم در صورت استفاده از WordPress برای این منظور).
 • وب سایت رویداد : آیا شما در حال تلاش برای افزایش آگاهی در مورد یک رویداد خاص با استفاده از اینترنت هستید؟ به راحتی می توانید یک وبسایت وردپرس برای انجام این کار ایجاد کنید. شما حتی می توانید یک سیستم خرید بلیط یکپارچه کنید، اگر بخواهید بلیت های این رویداد را مستقیما در صفحه بفروشید.
 • نمونه کارها : به عنوان یک هنرمند، شما می خواهید بهترین پلت فرم برای نمایش کار خود را. شما می توانید CMS منبع باز را برای ایجاد گالری، نمایش اسلاید و CV و استفاده از آنها در صورت لزوم به روز کنید.
 • مجله آنلاین : بسیاری از مجلات از وردپرس به عنوان پلت فرم انتخابی خود استفاده می کنند، به همین دلیل است که می توانند حقوق مختلف ویرایش را به کاربران ارائه دهند – این به شما این امکان را می دهد که یک سیستم تحریریه واقعی با استفاده از CMS ایجاد کنید. شما می توانید از راه دور تعیین کنید که چه کسی می تواند متون را در آن دسته بندی ها ایجاد و ویرایش کند.
 • پورتال های خبر : با استفاده از CMS شما می توانید مطالب را فقط در لحظه منتشر کنید. این باعث می شود که نرمافزار مناسب برای ایجاد صفحات جدید باشد که برای سایتی که سعی در انتشار و انتشار اخبار در اسرع وقت دارد ضروری است.
 • انجمن آنلاین : وردپرس حتی می تواند به عنوان یک پلت فرم جامعه با تنظیمات مناسب ارائه شده توسط پلاگین استفاده می شود. آنها به شما اجازه می دهند با دیگران ارتباط برقرار کنید و ارتباط برقرار کنید، درست مانند دیگر شبکه های رسانه ای اصلی.
 • ویکی : ویکی شامل مقالاتی است که دانش را در مورد یک موضوع خاص انتقال می دهند. مشارکت در این مقالات معمولا توسط چندین نویسنده یا اغلب حتی توسط کاربران نوشته شده است (محبوب ترین نمونه از این دایره المعارف آنلاین ویکی پدیا). این پایگاه های اطلاعاتی به اطلاعات به اصطلاح هوشمندانه متکی هستند. در اکثر موارد، اپراتورهای وب به Wikiengine دسترسی دارند، با این حال، با WordPress شما می توانید فرهنگ لغت آنلاین خود را ایجاد کنید.

نصب وردپرس

بسیاری از ارائه دهندگان میزبان CMS خود را پیش نصب می کنند. شما می توانید بسته های وردپرس را که قبلا فایل صحیح در سرور دارند، سفارش دهید.سپس شما می توانید طراحی وب سایت خود را بلافاصله بدون نیاز به نصب سیستم مدیریت محتوا انجام دهید.

 توجه داشته باشید

این نیز با رایان وب هاست است. با خرید هاست وردپرس، وردپرس در حال حاضر برای شما نصب شده است. با جادوگر رایان وب هاست همچنین می توانید از طریق تنظیم راهنمای خود گام به گام هدایت شوید.

اگر تصمیم به انتخاب یک بسته با وردپرس کرده اید که از قبل نصب نیست، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • فضای وب : هنگام انتخاب ارائه دهنده ی میزبانی وب، باید مطمئن شوید که پی اچ پی از 7 یا بالاتر، MySQL 5.6 یا بالاتر و HTTPS پشتیبانی می کند .
 • FTP Access : پروتکل انتقال فایل اجازه می دهد تا فایل ها را از رایانه خود به یک سرور آپلود کنید. برای انجام این کار، قبل از اینکه بتوانید فایل ها را به سرور منتقل کنید، مانند پرونده های نصب وردپرس، شما باید FTP-Client را نصب کنید و داده های لازم سرور را تهیه کنید.
 • دامنه : آدرس وردپرس شما می تواند به بیشتر وب سرویس های خرید هاست اضافه شود. هنگام انتخاب نشانی اینترنتی، برای گروه هدف خود نگاه کنید . مفید است که نام تجاری یا سایر اطلاعات مربوط به SEO را در دامنه نمایش دهید.

برای ثبت دامنه اینجا کلیک کنید.

 • وردپرس : آخرین نسخه وردپرس را رایگان در WordPress.org دانلود کنید . فایل های ارائه شده فشرده شده اند و باید قبل از آپلود آن ها را از حالت فشرده خارج کنید.
 • محتوا : شما می توانید صفحات وردپرس بصری جذاب را ایجاد کنید، اما بدون محتوای خوب، شانس کمی برای موفقیت وجود دارد. قبل از اینکه شروع به راه اندازی وب سایت کنید، فکر کنید که کدام متون و تصاویری که می خواهید آپلود کنید. طراحی وب سایت شما باید با موضوع محتوا باشد.

در حال حاضر، شما فقط باید فایل های مربوط به وردپرس را با استفاده از FTP آپلود کنید و یک پایگاه داده ایجاد کنید. این ممکن است سرزمین جدیدی برای بسیاری از علاقه مندان به IT باشد اما نباید طولانی با راهنمایی مناسب کار کند.

وردپرس برای مدت زمان نصب 5 دقیقه معروف است. به این ترتیب، این دستورالعمل است اما بعید است که برای نصب آن نیاز به یک زمان بسیار طولانی داشته باشید. وقتی که تمام شد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام دامنه خود را ارائه دهید. اسکریپت نصب شروع خواهد شد و شما را از طریق مراحل زیر ذکر شده در زیر تا زمانی که شما در داشبورد با دسترسی به تمام ویژگی های وردپرس است.

برای خرید هاست وردپرس اینجا کلیک کنید.

پست های مرتبط
خرید هاست https://rayanwebhost.com/
خرید هاست لینوکس https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ارزان https://rayanwebhost.com/
هاست لینوکس ایران https://rayanwebhost.com/
خرید هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ویندوز https://rayanwebhost.com/
خرید هاست دانلود https://rayanwebhost.com/
ایران هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست و دامین https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ir https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه رایگان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ارزان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه دات کام https://rayanwebhost.com/
قیمت دامنه https://rayanwebhost.com/
جستجوی دامنه https://rayanwebhost.com/
دامنه چیست https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید سرور vps https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی آمریکا https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی ایران ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید vps ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی چیست https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی vps https://rayanwebhost.com/
میزبانی وب https://rayanwebhost.com/
خرید هاست پرسرعت https://rayanwebhost.com/