قوانین و مقررات

قوانین رایان وب هاست

قرارداد استفاده از سرویس های رایان وب هاست (رایان وب هاست)

فصل اول : تعاریف
۱.۱ خریدار کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می نماید.
۱.۲ سرویس : هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی وارتباطی قابل ارائه توسط رایان وب هاست
۱.۳ پرتال کاربران : وبگاهی به آدرس my.rayanwebhost.com که خریدار در آنجا حساب داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویسهای خود را مشاهده؛ آنها را تمدید نموده یا ارتقا دهد و مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش و بروز رسانی است
۱.۴ پرتال پشتیبانی : وبگاهی به آدرس https://my.rayanwebhost.com/submitticket.php که کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیلهای خریداران و سایر کاربران با رایان وب هاست در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است
۱.۵ تعرفه : فهرست کامل سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی ها ومحدودیتها وقیمتها به نحوی که خریدارکاملا آگاه گردد.
۱.۶ Spam (هرزنامه) : ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد.
۱.۷ Spam Cop : وب سایت شناسائی ومقابله با Spam ( Spamcop.net )
1.8 IDC : مرکز خدمات داده ای اینترنت Internet Data Center
1.9 تحویل خدمات : ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویسهای خریداری شده ویا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و رایان وب هاست
۱.۱۰ کاربر وب سایت : کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت خریدار را مشاهده و مرور می کنند.
۱.۱۱ منابع RAM: میزان استفاده از حافظ اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند بر حسب مگابایت وقتی که کاربران آن سایت درحال استفاده ومشاهده آن سایت می باشند.
۱.۱۲ منابع CPU: میزان استفاده ازپردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدارسرویس دهی می کنند جهت پردازش درخواست ها واجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به کل توان پردازنده سروربه صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده ومشاهده آن سایت می باشند.
۱.۱۳ Diskspace: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایلهای خریداراعم ازوب سایت ، ایمیلها ، پایگاه های داده و همچنین لاگهای آنها توسط یک وب سایت مصرف می گردد.
۱.۱۴ Bandwidth: میزان رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت وسرورجهت نمایش وعملکرد یک وب سایت بر حسب مگابیت بر ثانیه. همچنین میزان ردوبدل اطلاعات بین دوسرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس دهی به کاربران آن وب سایت باشد.
۱.۱۵ Data Transfer: میزان تجمعی رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت وسرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت خریداربرحسب مگابایت در ۳۰ روز گذشته.
بالا بودن سرور: دردسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل ۲ نقطه مختلف از دنیا بسته به سرویسهای مختلفی که روی یک سرور قراردارد باید پاسخ تستهای زیر مثبت باشد :
۱. وب سرور: ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۸۰ ازطریق telnet
2. ایمیل سرور: ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۲۵ یا ۱۱۰ازطریقtelnet
3. دیتابیس سرور: پاسخدهی سرور روی پورتms sql server وmy sql
1.16 Uptime: نسبت میزان زمانی که کلیه سرویسهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار درشبکه اینترنت بالا می باشند به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد، در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویسها
به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود .

فصل دوم : هویت
۲.۱ هویت : رایان وب هاست با آدرس وبگاه rayanwebhost.com که در این توافق نامه رایان وب هاست نامیده می شود.
۲.۲ هویت خریدار : خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران رایان وب هاست وجود دارد و سرویسهای خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود
۲.۳ در مورد خریداران با هویت شخص حقوقی، یک نفر نماینده تام الاختیار در پرتال کاربران معرفی می گردد. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و در صورت عدم اعلام تغییر نماینده رایان وب هاست مسئولیتی نسبت به عملکرد نماینده قبلی خریدار نخواهد داشت و نماینده قبلی همچنان از نظر رایان وب هاست معتبر خواهد بود .
۲.۴ برای حفظ حقوق قانونی خریداران، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه ،کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی ودرخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به رایان وب هاست می باشند. در صورتیکه رایان وب هاست، در هنگام تکمیل فرآیند خرید وبه جهت تسهیل وتسریع امور، اقدام به دریافت وکنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای رایان وب هاست محفوظ بوده وبا عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به رایان وب هاست، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود. رایان وب هاست مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ خریداران ونمایندگان آنها ندارد.
۲.۵ خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها وشماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران می کوشد. رایان وب هاست حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. چنانچه اطلاعات ارائه شده توسط مشترک ناصحیح باشد مسئولیت هر گونه عواقب مالکیتی و قانونی با مشترک خواهد بود.
۲.۶ مالکیت سرویس و کلیه مسئولیتها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خریدار ویا نماینده خریدار هریک به تنهائی می باشد.

فصل سوم : نحوه ارتباط طرفین با هم
۳.۱ روش ارتباطی مستند رایان وب هاست با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت های پرتال پشتیبانی که حساب کاربری وی در پرتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود.
۳.۲ روش ارتباطی مستند خریدار با رایان وب هاست، ثبت تیکت در پرتال پشتیبانی با دریافت شماره پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از رایان وب هاست خواهد بود.
۳.۳ استفاده از ایمیل توسط خریدار برای تسهیل انجام کار مقدور بوده لیکن روش مستند در موارد شبهه انگیزبرای خریدار محسوب نمی گردد.
۳.۴ رایان وب هاست مسئولیتی نسبت به تبعات وخسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع رایان وب هاست نرسانده است ندارد.
نکته : رایان وب هاست صرفا از طریق موارد اعلامی در فوق با خریدار در تماس خواهد بود و هیچ وظیفه و تکلیفی نسبت به طرق دیگر ارتباطی نخواهد داشت

فصل چهارم : تغییرات
۴.۱ تغییرات توافقنامه : توافقنامه استفاده از خدمات رایان وب هاست تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران وسایر قوانین بین المللی و توافقات مجامع بین المللی ناظر بر سرویسهای
قابل ارائه رایان وب هاست و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین وماهانه امکان تغییر دارند، رایان وب هاست حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت رایان وب هاست در دسترس عموم خواهد بود.ضمنا رایان وب هاست مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر درخصوص تغییرات احتمالی نداشته وخریدار می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت رایان وب هاست کنترل نماید.
۴.۲ تغییرات تعرفه :
۴.۲.۱ در صورت تغییر تعرفه درحین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمتهای جدید خواهد بود . لیکن خدمات خریداری شده با تعرفه قبلی تا پایان دوره آن ارائه می گردد.
۴.۲.۲ هزینه های کارشناسی نیروی فنی ویا سایر خدماتی که درهنگام استفاده از یک سرویس اولیه خریداری شده مورد نیاز واقع می گردد تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار می باشد .
۴.۲.۳ ارتقاﺀ سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل هزینه مابه التفاوت به ازای زمان باقی مانده از سرویس می باشد.
۴.۲.۴ سرویسهای خریدار بنا به درخواست خریدار تنزل داده می شود .
۴.۲.۵ تغییرات تعرفه از طریق وب سایت منعکس شده وخریدار موظف به تبعیت از آن برای سفارشات جدید می باشد مگر اینکه پیش فاکتور مهلت داری در اختیار باشد که قبل از تغییرات تعرفه
برای وی صادر گشته باشد .
۴.۳ تغییرات فنی : رایان وب هاست برای بهبود کیفیت خدمات حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می دهد رایان وب هاست موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت رایان وب هاست، پرتال کاربران یا پرتال پشتیبانی ویا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.
هرگاه به دلیل موارد ضروری، رایان وب هاست امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد ویا فوریتهای فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان ونحوه تغییرات نخواهد داشت ضمناخریدار به رایان وب هاست وکالت می دهد تا درزمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیتهای سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویسهای میزبانی آن نماید.
۴.۴ تغییرات مالکیت
تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست کتبی خریدار یا نماینده وی ویا ارسال ایمیل درخواست مذکور از طریق آدرس ایمیل موجود در حساب کاربری در پرتال کاربران انجام میگردد.
۴.۴.۱ رایان وب هاست در راستای حفظ حقوق خریداران خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد.
۴.۴.۲ رایان وب هاست می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.

فصل پنجم : تحویل خدمات
۵.۱ نحوه تحویل :
۵.۱.۱ پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل ویا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می شود.
عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مورد نظر مانع تحویل سرویس نمی گردد.
۵.۱.۲ خریدار در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، ایمیل مذکوررا دریافت ننماید موظف است حداکثر ۲روز پس از پایان زمان تحویل مجاز بصورت کتبی وبا امضا نامه، مراتب
را به بخش فروش رایان وب هاست اعلام نماید.
۵.۱.۳ در صورت بروز شرایط ویژه فنی ویا محدودیتهایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، رایان وب هاست مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ۲ برابر خواهد بود.
۵.۱.۴ خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری شده تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن ۲ برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل ۷ روز باشد
در صورت عدم تحویل، خریدار تا ۱۴ روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نمی باشد.
۵.۱.۵ رایان وب هاست مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری شده وتحویل شده ندارد.

۵.۲ حداکثر زمان تحویل
۵.۲.۱ حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای رایان وب هاست که با عنایت به شرایط عمومی کشور وبا فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است .
سرور اختصاصی ۱۴ روز کاری
ثبت دامنه ۵روز کاری
سرویس میزبانی ۲روز کاری
خدمات طراحی پوسته و وب سایت بسته به زمان اعلام شده در فاکتور یا قرارداد
۵.۲.۲ در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده، مشتری موظف به اعلام کتبی با امضا ذیل نامه به بخش فروش رایان وب هاست و دریافت رسید ارسال می باشد ضمن آنکه میبایست تمایل یا عدم تمایلش به تحویل سرویس را اعلام دارد.
۵.۲.۳ پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه وکلمه عبورکنترل پانل آن به خریدار، بدلیل سلب امکان نظارتی از رایان وب هاست ، رایان وب هاست هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.
۵.۲.۴ در مورد ثبت دامین های ir که می بایست توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی تایید و فعال گردد با توجه به اینکه به طور کلی رایان وب هاست کنترلی در زمان تایید دامین نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامین به طول انجامد رایان وب هاست نمی تواند زمانی را برای تحویل سرویس تعیین نماید.
۵.۳ تطابق با سفارش : در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به رایان وب هاست اعلام نموده و رایان وب هاست موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت رایان وب هاست صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس مندرج در فاکتور می باشد وزمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

فصل ششم : امنیت ومحرمانگی
۶.۱ به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیطها ممکن است اطلاعات استراق
سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه رایان وب هاست تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید، با این حال از جانب احتیاط از خریداران می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. رایان وب هاست هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی پذیرد.
۶.۲ رایان وب هاست با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد.
۶.۳ رایان وب هاست مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی ازنرم افزارها، application ها ویا برنامه های مورد استفاده خریدار ندارد.
۶.۴ رایان وب هاست مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار وسرورهای خود ندارد.
۶.۵ رایان وب هاست مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویسهای خریدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.
۶.۶ رایان وب هاست موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آنرا در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
۶.۷ رایان وب هاست تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب آنلاین خریداران انجام می دهد از اینرو رایان وب هاست نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسوولیتی ندارد.
۶.۸ رایان وب هاست اجازه دارد در موارد ذیل بدون هماهنگی قبلی به محیط سرویس مشترک (هاست ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی، سرور و ناحیه کاربری) ورود داشته باشد:
۶.۸.۱ دریافت هرگونه شکایت بین المللی یا دستور قضایی
۶.۸.۲ رفع نواقص فنی و امنیتی

فصل هفتم :محل و مرجع قضاوت
در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار موظف است بدوا نسبت به اعلام موضوع به واحد مدیریت رایان وب هاست اقدام نموده و رسید کتبی دریافت نماید. تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۱۵روزکاری، خریدار می تواند به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی استان فارس مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار داد. ضمنا خریدار و رایان وب هاست نظر این شورا را به عنوان حکم مرضی الطرفین پذیرفته وحق شکایت ویا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت.
مشتری موافقت می نماید که محل دادرسی پرونده های مربوط به خدمات و محصولات ارائه شده توسط رایان وب هاست (رایان وب هاست) در در استان فارس باشد. مشتری مجاز نخواهد بود در مسائلی که در این توافقنامه روشن شده اند شکایتی به دادگاه ارائه دهد.

فصل هشتم : فعالیتهای غیر مجاز خریدار
تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. رایان وب هاست تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. رایان وب هاست حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که رایان وب هاست از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها رایان وب هاست بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین رایان وب هاست در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. رایان وب هاست هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به رایان وب هاست، سایر مشتریان رایان وب هاست و یا IDC سرویس مورد نظر خواهد بود :
استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.(در صورت دریافت شکایت میبایست پاکسازی شود)
نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد نظیر نرم افزارهای افزایش بازدید .
ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbsو امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار بر طبق ضوابط برخورد می گردد. خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.
استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس وسایر سرویسهای دیگررایان وب هاست وسایر خریداران گردد.
وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا ویا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری. ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش Spam cop یا سایتهای مشابه و یا بررسی تیم فنی رایان وب هاست می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
تعداد ایمیلهای ارسالی در هاستهای آلمان از طریق smtp در ساعت نباید بیش از ۳۰ عدد باشد
تعداد ایمیلهای ارسالی در هاستهای آلمان از طریق php در روز نباید بیش از ۱۵۰ عدد باشد
تعداد ایمیلهای ارسالی در هاستهای ایران از طریق php و یا smtp در روز نباید بیش از ۱۵۰ عدد باشد
گزارش فنی رایان وب هاست و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون رایان وب هاست.
عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می باشد)
انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات رایان وب هاست به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.
راه اندازی mail server Open relay.
انجام فعالیت IRC
عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.
مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه. در صورت بروز چنین مسائلی رایان وب هاست حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد. نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می شود: دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبکه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه، شامل: تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الکترونیکی، تلاش عامدانه برای پر کردن فضای یک سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و ….

فصل نهم : محدوده استفاده از منابعCPU , Disk space , TrafficData transfer , Ram , و …
۹.۱ رایان وب هاست در تعرفه ی خود ویا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویسهای رایان وب هاست برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است .
لیکن موارد زیرنیز باید در نظر باشند.
حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی ۱۰ درصد در بازه زمانی ۲ دقیقه
حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی ۳۰۰ مگا بایت
حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه
حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه
۹.۲ ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی رایان وب هاست خواهد بود.
۹.۳ رایان وب هاست در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، رایان وب هاست، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار ویا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود.
۹.۴ در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، رایان وب هاست حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.

فصل دهم : محتوا
۱۰.۱ سرویسهای رایان وب هاست می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست(
قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
استفاده غیر مجاز از علائم و اسامی تجاری دیگران
استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران
هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران
اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
انتشار اکاذیب علیه دیگران
کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی
فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی
استفاده از سرویس های رایان وب هاست برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی و غیر اخلاقی به هر شکل
۱۰.۲ مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ خریدار ویا متصل به دامنه خریداری شده از رایان وب هاست تماما بر عهده خریدار است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.
۱۰.۳ در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر رایان وب هاست در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.
۱۰.۴ رایان وب هاست برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها واقامه دعوا وارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود ویا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.

فصل یازدهم : مسئولیت خریدار
۱۱.۱ خریدار موظف است که کلیه مواد توافقنامه، ضوابط رایان وب هاست و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، رایان وب هاست حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی ودریافت خسارت از خریدار را دارد وخریدار موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر رایان وب هاست می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس ویا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.
۱۱.۲ خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می باشند همچنین می بایست به حقوق سایر خریداران رایان وب هاست احترام بگذارند. رایان وب هاست حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریداران که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می گردد را برای خود محفوظ می دارد. ضمنا خریدار حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت
۱۱.۳ به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیما به نحوه استفاده از سرویس برمی گردد که با پایان سرویس به پایان می رسد. بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده وخریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی وحقوقی رایان وب هاست خواهد بود.
۱۱.۴ کلیه مسئولیتهای عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با خریدار می باشد و رایان وب هاست تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته های میزبانی خود می باشد.

فصل دوازدهم : گارانتی و پشتیبانی
۱۲.۱ رایان وب هاست معادل ۳ روز تقویمی از زمان خرید دارای گارانتی برگشت پول بدون شرط برای برخی از سرویس های خود می باشد.(مطابق قصل ۱۸ ماده های ۹ – ۱۰ ) واز اینرو پس از این زمان، گارانتی به سرویس خریدار تعلق نمی گیرد.
۱۲.۲ رایان وب هاست تنها مسئولیت سرویس دهی در حوزه خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار وبرنامه نویسی وب ونرم افزارها ومشکل دامنه ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه رایان وب هاست نمی باشد.
۱۲.۳ ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی ویک سایت Tracer معتبر که باید توسط رایان وب هاست تائید شده باشد، است.
۱۲.۴ زمان اختلال در سرویس خریدار در صورت درخواست کتبی وی با اعلام مدت اختلال وتائید واحد فنی در صورتی که میزان تجمعی آن از ابتدای دوره از ۰.۲% کل دوره بیشتر باشد به مدت سرویس افزوده می گردد .
۱۲.۵ ارائه خدمات پشتیبانی در رایان وب هاست بر مبنای پرتال پشتیبانی وبه صورت ۲۴ ساعته وهفت روز هفته می باشد. ضمنا به درخواستهایی که از طریق تلفن اعلام گردد نیز رسیدگی می شود.
۱۲.۶ نحوه ارتباط مستند خریدار برای درخواستهای گارانتی و پشتیبانی باید از طریق پرتال پشتیبانی باشدکه زمان دقیق ارسال درخواست، زمان دقیق رسیدگی وهویت خرید مشخص باشد.
۱۲.۷ عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می بایست به سرعت (ظرف ۲۴ ساعت) از زمان وقوع به واحد شکایات و یا دفتر مدیریت از طریق پرتال پشتیبانی اعلام گردد.
۱۲.۸ سرویس ها و رویه عمومی رایان وب هاست بر اساس استاندارد فنی بین المللی و مصالح رایان وب هاست تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است وخریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس بعمل آورده باشد.
۱۲.۹ رایان وب هاست مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.
۱۲.۱۰ رایان وب هاست نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهائی را که مورد تائید بخش فنی نمی باشد مسوولیتی ندارد.
۱۲.۱۱ میزان مسئولیت رایان وب هاست در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیر مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به بند خسارات این قانون (مندرج در فصل بیست و سوم این قرارداد) خواهد بود.

فصل سیزدهم : ضوابط خاص دامنه
۱۳.۱ تمدید یک دامنه تاریخ گذشته در صورت امکان تمدید ، ممکن است دارای جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت کننده اصلیمی باشد و رایان وب هاست دخالتی در آن ندارد.
۱۳.۲ تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه،whois های بین المللی می باشد.( در خصوص دامنه های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)
۱۳.۳ اگر در سفارش خریدار، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به رایان وب هاست باشد که به هر دلیل انجام نگردد، رایان وب هاست تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در پرتال کاربران می باشد.
۱۳.۴ در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از رایان وب هاست از طریق پرتال کاربران رایان وب هاست حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد
۱۳.۵ از آنجا که رایان وب هاست ثبت وتمدید دامنه وانتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی ویا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت ویا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه رایان وب هاست نخواهد کرد.
۱۳.۶ خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده ورایان وب هاست در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید رایان وب هاست و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع ویا قوانین بین المللی عمل می نماید.

فصل چهاردهم : ضوابط خاص میزبانی
۱۴.۱ رایان وب هاست مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTPخواهد بود.
۱۴.۲ رایان وب هاست مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار ویا download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.
۱۴.۳ رایان وب هاست مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.
۱۴.۴ رایان وب هاست تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته ورایان وب هاست مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
۱۴.۵ خریدار اجازه نصب گواهینامه SSL بر روی آی پی یا آی پی های اشتراکی سرور ندارد و می بایست برای نصب گواهینامه درخواست آی پی اختصاصی را به پشتیبانی رایان وب هاست ارسال کند.

فصل پانزدهم : ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصی – هاست پر بازدید
۱۵.۱ رایان وب هاست مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی – هاست پر بازدید به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد
۱۵.۲ رایان وب هاست تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC از خریدار اخذ خواهد شد
۱۵.۳ مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی، رایان وب هاست می باشد و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای خریدار نمی گردد
۱۵.۴ در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی رایان وب هاست بوده و رایان وب هاست پس از اطلاع موظف به تعویض سخت افزار معیوب به صورت رایگان می باشد.
۱۵.۵ در مواردی که سرور از خارج از کشور خریداری می شود مشتری تابع قوانین کشور و دیتاسنتر مربوطه خواهد بود.

فصل شانزدهم : سایر ضوابط خاص
۱۶.۱ خریدار موظف است سرویسهایی که نزد رایان وب هاست تمدید می نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده ودر صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط رایان وب هاست، حداکثر ۷روزتقویمی پس از زمان انقضاﺀ مراتب را کتبا به مقام مسئول ویا واحد شکایات ارسال نماید.
۱۶.۲ توافقات خاص تنها به صورت کتبی وبا مهرو امضاﺀ مجاز رایان وب هاست معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .
۱۶.۳ خریدار موظف است تحویل ، تطابق واجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید.
۱۶.۴ رایان وب هاست هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت .
۱۶.۵ مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده خریدار می باشد لیکن رایان وب هاست، انقضاء سرویسهای خریدار را ۷ روز قبل از طریق پست الکترونیک به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای رایان وب هاست ایجاد نخواهد کرد.

۱۶.۶ وضعیت اعتبار، فهرست سرویسها و پرداختهای خریدار در حساب کاربری وی در پرتال کاربران قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.
۱۶.۷ مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات رایان وب هاست، بررسی جرائم واعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد.
۱۶.۸ امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه و یا کمک هزینه های پیش بینی شده در برخی از سرویسها تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی شود.

فصل هفدهم : نسخه پشتیبان (Backup)
17.1 تجهیزات رایانه ای غیر قابل پیشبینی هستند لذا به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای رایان وب هاست نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و رایان وب هاست در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
۱۷.۲ مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای اختصاصی – سرور های مجازی – نمایندگی فروش هاست – هاست های پر بازدید – هاست های دانلود صرفا به عهده خود خریدار می باشد و رایان وب هاست در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد

فصل هجدهم : شرایط و قوانین مالی
۱۸.۱ نحوه پرداخت در پرتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.
۱۸.۲ خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی ویا در وجه حسابهای اعلام شده در پرتال کاربران بپردازد .در شرایطی که رایان وب هاست درراستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت دار در خصوص فاکتور وی نماید، با عدم وصول وجه چک، خریدار موظف است در روز سررسید فورا اقدام به واریز وجه به حسابهای اعلام شده نماید و لاشه چک خود را دریافت نماید در غیر این صورت هزینه تاخیر در وصول اسناد ،پیگیری های حقوقی ، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود ضمنا در اینگونه موارد رایان وب هاست حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده وخسارات وارده بر رایان وب هاست وهزینه سرویس را از آن کسر نماید.
۱۸.۳ به دلیل محدودیت های نگهداری داده های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب، تنها تا ۶ ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.
۱۸.۴ رایان وب هاست، حق تامین و وصول کلیه مطالبات و جرائم ، سود تاخیردر پرداخت و سایر هزینه های خود از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویسها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار فورا به اخطار اعلام شده از سوی رایان وب هاست توجه ننماید حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی ازعدم پرداخت مطالبات رایان وب هاست به مدت سرویس دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیتهای ناشی از این نوع قطع سرویس برعهده خریدار میباشد.
۱۸.۵ در صورتیکه رایان وب هاست تشخیص دهد هر یک از سرویسها و یا کالای خریداری شده یک خریدار درزمان تحویل، با حجم بیشتر و یا باامکانات بهتر ویا زمان طولانی تر و یا هر مورد هزینه بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر ویا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه ای آنرا از خریدار دریافت نماید؛ پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری می باشد و رایان وب هاست حق استیفا طلب خود را از نحوه دریافت بدهی های خریدار خواهد داشت.
۱۸.۶ رایان وب هاست برای گسترش خدمات و افزایش سرویس دهی به خریداران خود در بازه های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع بنهای خرید می نماید. لازم به ذکر است که رایان وب هاست در پذیرش و یا عدم پذیرش این بنها دربازه های تخفیف و ایام خاص مختار می باشد.
۱۸.۷ برای خرید یک سرویس میزبانی و یا یک بسته نرم افزاری امکان پذیرش بیش از یک بن وجود ندارد.
۱۸.۸ هیچ یک از کمک هزینه ها و خدمات مازاد بسته ها قابل تبدیل به ارزش ریالی و کسر از فاکتور نمی باشد.
۱۸.۹ بازگشت پول :
۱۸.۹.۱ کلیه سرویس های سالیانه رایان وب هاست به استثنای سرویس های ماهیانه و موارد اعلام شده در زیر دارای ۳ روز ضمانت برگشت وجه از زمان پرداخت (می باشند).
سرویس هایی که ضمانت برگشت پول ندارند عبارتند از:
دامین
سرور اختصاصی
سرور مجازی
هاست دانلود
قالب
سرویس تبدیل وبلاگ به وب سایت
طراحی و برنامه نویسی
دستمزد های دریافتی به جهت انجام امور مشتری

۱۸.۹.۲ ضمانت برگشت وجه تنها در خرید سرویس های جدید ارائه می شود . تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نمی شود.
۱۸.۹.۳ پس از پایان مدت ضمانت برگشت وجه، هیچگونه درخواستی مبنی بر برگشت پول مسموع نخواهد بود
۱۸.۹.۴ برگشت پول با درخواست کتبی مالک تنها با حضور وی یا نماینده قانونی او در محل رایان وب هاست یا از طریق اعلام یک شماره حساب بانک ….توسط خریدار و واریز اینترنتی به آن حساب از طریق سیستم اینترنتی می باشد.
۱۸.۹.۵ در صورتیکه مشترک سرویس تبدیل وبلاگ به وب سایت را خریداری نماید گارانتی برگشت هزینه پس از سه روز در سرویس مربوطه باکل لغو می گردد.
۱۸.۹.۶ لغو سرویس نمایندگی هاست منوط به ان است که اطلاعات هاست مشترک به سرور های رایان وب هاست منتقل نشده باشد یا انتقال توسط نماینده انجام شده باشد.

۱۸.۹.۷ اولین فاکتور تمدید سرور مجازی و اختصاصی 10 روز جلو خواهد افتاد به دلیل تسویه با دیتاسنتر هتزنر و ovh فرانسه که از اولین فاکتور دیگه هر ماه 30 روز حساب خواهد شد.

۱۸.۱۰ بدهی ها :
۱۸.۱۰.۱ رایان وب هاست با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویسها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر رایان وب هاست) کسر نماید

فصل نوزدهم : فورس ماژور
رایان وب هاست هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی رایان وب هاست تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد.
تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

فصل بیستم : انقضاء و تمدید خدمات
تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین رایان وب هاست مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

فصل بیست و یکم : پذیرش مواد توافقنامه و ضوابط
با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت رایان وب هاست، خریدار مواد توافقنامه و ضوابط رایان وب هاست را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

فصل بیست و دوم : رویه حفاظت
رایان وب هاست درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده وارائه به اشخاص ثالث ویا استفاده تبلیغاتی را ندارد وتنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.
اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی می باشد.

فصل بیست و سوم : خسارت و رفع مسئولیت
۲۳.۱ خدمات رایان وب هاست به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و … ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای رایان وب هاست که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. رایان وب هاست هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. رایان وب هاست تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود.
۲۳.۲ سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویسها (هاست host ، دامین domain، سرور اختصاصی dedicated server، سرورمجازی virtual private serverو… ) حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و رایان وب هاست هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خسارات (مادی و معنوی) مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت
۲۳-۳ در برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممکن است از حالات فوق مستثنی گردد که در چنین شرایطی مشتری موافقت می کند که حداکثر مسئولیت تقبل شده توسط رایان وب هاست در برابر خسارات احتمالی، بیش از کل مقدار پرداختی به ازای خدمات و محصولات مشخص خریداری شده به رایان وب هاست نگردد.

فصل بیست و چهارم : نحوه برخورد مشتری با رایان وب هاست
۲۴.۱ در صورت ایجاد مزاحمت ، تهدید ، استفاده از الفاظ نامناسب ، توهین ، افترا و مواردی اینچنینی رایان وب هاست حق انسداد وب سایت نامبرده ، شکایت از مشترک و پیگیری موضوع از طریق مراجع قضایی را خواهد داشت.

فصل بیست و پنجم : سلب اختیار
عدم اجرای بخشی از ضوابط و مواد توافقنامه توسط رایان وب هاست نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای سایر مواد توافقنامه از رایان وب هاست نمی باشد.

مشترک با امضای الکترونیکی این قرارداد در زمان خرید ،کلیه موارد توافقنامه را پذیرفته است .

بروزرسانی : پنج شنبه – ۱۲ مهر ۱۳۹۷

خرید هاست https://rayanwebhost.com/
خرید هاست لینوکس https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ارزان https://rayanwebhost.com/
هاست لینوکس ایران https://rayanwebhost.com/
خرید هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ویندوز https://rayanwebhost.com/
خرید هاست دانلود https://rayanwebhost.com/
ایران هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست و دامین https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ir https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه رایگان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ارزان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه دات کام https://rayanwebhost.com/
قیمت دامنه https://rayanwebhost.com/
جستجوی دامنه https://rayanwebhost.com/
دامنه چیست https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید سرور vps https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی آمریکا https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی ایران ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید vps ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی چیست https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی vps https://rayanwebhost.com/
میزبانی وب https://rayanwebhost.com/
خرید هاست پرسرعت https://rayanwebhost.com/