میزبانی وب در مقابل میزبانی اختصاصی: بهترین گزینه شما چیست؟

میزبانی وب در مقابل میزبانی اختصاصی: بهترین گزینه شما چیست؟
به این مطلب امتیاز دهید

شما آماده کسب و کار جدید خود هستید. شما نام خود دامنه را انتخاب کرده اید. شما می دانید که چه چیزی فروش می دهید و چه کسی با محصولات و خدمات خود هدف قرار می دهد.

آنچه شما هنوز وب سایت ندارید – و هنگامی که شما برای تنظیم خود، شما با بارهای ناشناخته ناشناخته مواجه می شوید.

میزبانی مشترک چیست؟ میزبانی اختصاصی چیست؟ کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است و چگونه می توانید برنامه ای را که برای بودجه شما مناسب است را انتخاب کنید؟

اگر چه میزبانی مشترک و اختصاص داده شده با همان اهداف سروکار دارد، تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد. انتخاب گزینه مناسب برای وب سایت جدید شما بستگی به درک کامل این تفاوت های اصلی و همچنین بررسی چند عامل کلیدی است که به شما در تصمیم گیری درست کمک می کند.

میزبانی وب چیست؟

TechTarget سرویس میزبانی وب را “میزبانی وب” می داند که در آن ارائه دهنده خدمات صفحات را برای چندین وب سایت ارائه می دهد که هر یک از آنها دارای نام دامنه اینترنتی خود را از یک وب سرور واحد دارند “. به عبارت دیگر، سایت های دیگری که در یک سرور میزبانی می شوند همراه با وبسایت شما.

جوانب مثبت

میزبانی وب ارزان ترین گزینه برای وب مسترها است. از آنجا که شما سرور را با سایر وب سایت ها به اشتراک می گذارید، کل هزینه های عملیات سرور در میان چندین کاربر توزیع می شود. این باعث می شود که آن یک گزینه ارزان تر باشد، که ممکن است منطقی باشد اگر شما در بودجه محدود هستید.

علاوه بر این، لزوما به مهارتهای فنی زیادی نیاز ندارید تا با میزبانی وب بهروز باشید. مسائل مربوط به نگهداری و امنیت توسط ارائهدهنده سرویس میزبانی شما مدیریت میشوند، بنابراین این مسئولیتها در دامنه شما قرار نخواهند گرفت. اگر شما در حال اجرای یک وب سایت جدید هستید و یا اگر مهارت های فنی فقط شما نیست، شما می توانید راحت تر برای شروع با میزبانی های مشترک.

مضرات

دو طرف برای هر داستان وجود دارد، و این خصوصا در مورد میزبانی وب مشترک است. علیرغم مزایای بسیاری که در این زمینه وجود دارد، برخی از مزایا نیز وجود دارد.

شاید بزرگترین نگرانی پهنای باند باشد. از آنجا که شما میزبانی خود را با سایت های دیگر به اشتراک می گذارید، محدودیت های ذاتی در میزان پهنای باندی است که شما باید با آن کار کنید، حتی اگر به طور فنی در برنامه پهنای باند نامحدود وجود داشته باشد. افزایش عظیم ترافیک در سایت شما ممکن است باعث خرابی شبکه یا سایر عوارض شود.

بعد امنیتی وجود دارد. اگر چه میزبان های معتبر وب سایت – Bluehost شامل – رفتن به طول های فوق العاده ای برای نگه داشتن کاربران مشترک میزبانی وب در ایمن، واقعیت ساده از این موضوع است که شما بیشتر به تهدید امنیتی در یک برنامه مشترک است، به سادگی به دلیل سایت های دیگر با استفاده از سرور شما وجود دارد.

اگرچه این موارد، خوشبختانه، نادر هستند، تهدیدات حملات سایبری را دست کم نگیرید. به گزارش HP ، 32 درصد از شرکت ها در سال 2016 به نوعی از جرایم اینترنتی آسیب رسانده اند. هر نوع کسب و کار حساس است، اما اگر شما یک فروشگاه تجارت الکترونیک را اداره می کنید و به طور مداوم با معاملات مالی مواجه می شوید، امنیت نگرانی بسیار بیشتری نسبت به اگر شما به سادگی وبلاگ نویسی دارید.

میزبانی اختصاصی چیست؟

میزبانی اختصاصی توسط TechTarget به عنوان “اجاره و استفاده منحصر به فرد از یک رایانه ای که شامل یک وب سرور، نرم افزار مربوطه و اتصال به اینترنت است، در محل شرکت میزبانی وب” تعریف شده است. “در شرایط نامعلوم، با این نوع برنامه، وبسایت تنها میزبان در سرور خود خواهد بود.

جوانب مثبت

یکی از شایعترین دلایل اینکه وب مسترها برای میزبانی اختصاصی انتخاب می کنند، عملکرد و کنترل آن است. برای مثال، اگر انتظار دارید که حجم زیادی از ترافیک داشته باشید، سرور اختصاصی ممکن است بهترین گزینه برای مدیریت آن باشد.

به یاد داشته باشید که، به عنوان گزارش Kissmetrics ، 47 درصد از مصرف کنندگان انتظار دارند که یک صفحه در عرض دو ثانیه بارگیری شود. عملکرد مطمئنا چیزی است که باید به آن توجه کرد، زیرا سرعتآسیب پذیری سایت شما بیش از آنکه بازدید کننده های شما را ناراحت می کند. این ممکن است بر عملکرد جستجوی شما تأثیر بگذارد .

شما همچنین ممکن است برخی از خطرات امنیتی را با میزبانی اختصاصی کاهش دهید، زیرا سایت شما تنها با استفاده از سرور شما خواهد بود. از لحاظ کنترل پیشگیرانه، شما در موقعیتی قرار می گیرید تا اقدامات امنیتی قویتری را انجام دهید تا از مشخصات منحصر به فرد خود مطلع شوید. این باعث کاهش پتانسیل حمله می شود و سایت شما کمتر حساس است .

به طور کلی، شما سطح بالایی از کنترل با میزبانی اختصاصی دارید. این به شما امکان اضافه کردن برنامه های کاربردی و برنامه های جدید را می دهد که به دلخواه شما هستند – به جای اینکه با گزینه های پیش فرض میزبان شما گیر می شود. اگر شما نیاز به انعطاف پذیری در انتهای پایان، میزبانی اختصاصی را در نظر بگیرید، به این ترتیب این گزینه به شما امکان تنظیمات را به طوری که شما نمی توانید با میزبانی وب به اشتراک بگذارید.

مضرات

دست پایین، بزرگترین نقص میزبانی اختصاصی افزایش هزینه است. هیچ راهی در اطراف آن وجود ندارد.از آنجا که یک سرور اختصاصی به طور کامل به وب سایت شما اختصاص داده شده است، هزینه های عملیاتی شما به طور ناگزیر بالاتر است. برای مثال Bluehost برنامه ها بین 80 تا 120 دلار در ماه اجرا می شود ، در مقایسه با 2.75 دلار در هر ماه برای یک برنامه مشترک .

در حالی که این لزوما یک عامل برای شرکت های بزرگ با جیب های عمیق نیست، برای کسب و کارهای کوچکتر و افرادی که با بودجه محدود کار می کنند، مشکل است.

همچنین در مورد مهارت های فنی خود فکر کنید. اگر شما مقدار قابل توجهی از تخصص فنی داشته باشید، می توانید آن را با استفاده اختصاصی از میزبانی اختصاصی استفاده کنید. با این حال، اگر شما در این بخش مهارت ندارید، می توانید به سرعت به مشکل برسید.

برای مثال، با میزبانی اختصاصی، شما باید بدانید که چگونه برای مدیریت سرور، و همچنین انجام وظایف اداری معمولی برای اطمینان از عملکرد مطلوب. در برخی موارد، این می تواند کل هدف اختصاصی میزبانی را نادیده بگیرد، اگر شما دائما با مسائل فنی که شما مجبور به انجام آن نیستید، برخورد می کنید.

اگر چه امنیت شدید بدیهی است که یک دارایی است، این یک شمشیر دو طرفه است به این معنی که شما مسئول حفظ امنیت سرور اختصاصی خود هستید. در پایان روز، برنامه های امنیتی لازم را نصب و به روز رسانی می کنید. اگر شما نمی دانید که چه کاری انجام می دهید، می توانید به طور بالقوه ایمنی وب سایت خود را به خطر بیندازید.

مهاجمان سایبری می توانند از این آسیب پذیری ها با استفاده از برخی از تهدیدات رایج مانند حملات انکار سرویس (DoS)، دسترسی غیر مجاز و اسکریپت Cross-Site (XSS) استفاده کنند که از طریق آن مهاجم می تواند رایانه های کاربران خود را نفوذ کند.

اگر امنیت کت و شلوار قوی شما نیست، بهتر است که آن را به دست کارشناسان – یا از طریق میزبانی مشترک یا از طریق استخدام آن به یک حرفه ای – ترک کنید.

تصمیم گیری برای شما مناسب است

در این مرحله، شما باید حداقل یک درک اولیه از تفاوت های کلیدی بین میزبانی وب و میزبانی اختصاصی داشته باشید. اما چگونه می دانید که ایده آل برای وب سایت شما چیست؟

میزبانی مشترک معمولا بهترین شرط را برای شما دارد:

  • شما برای اجرای یک وب سایت جدید هستید
  • شما در داشتن حجم زیاد ترافیک برنامه ریزی نمی کنید (حداقل، نه در ابتدا)
  • شما دانش و تخصص فنی ندارید
  • شما با یک بودجه محدود کار می کنید

تصور کنید شما کسی هستید که به دنبال راه اندازی وبلاگ شخصی یا نمونه کارها هستید. احتمالا تنها مقدار کمتری از ترافیک دارید و نیازی به انجام سفارشی سرورها برای حمایت از این نوع سایت نیستید. شما احتمالا همچنین بهتر از داشتن ارائه دهنده خود را به دست آجیل و پیچ و مهره زمانی که آن را به مسائل فنی و امنیت می آید.

رفتن به این مسیر عالی است برای گرفتن پاهای خود را مرطوب و یاد بگیرند که چگونه روند میزبانی وب کار می کند. ارائهدهنده خدمات میزبانی شما بیشترین بار سنگین را برای شما انجام خواهد داد، بنابراین شما می توانید بر روی ساخت و توسعه وب سایت خود تمرکز کنید. اگر بعدا برای سرور اختصاصی نیاز باشد، شما همیشه می توانید با میزبان خود برای ارتقاء کار کنید.

از سوی دیگر، میزبانی اختصاصی ممکن است بهترین گزینه شما باشد:

  • شما قصد دارید در روزهای ابتدایی یا در آینده نزدیک میزان زیادی از ترافیک را دریافت کنید
  • شما می خواهید سطح بالایی از کنترل بر روی سرور خود را
  • شما دارای مهارت فنی برای مدیریت سرور و مدیریت حداکثر انعطاف پذیری است
  • امنیت یک نگرانی عمده است
  • شما بودجه قابل توجهی ندارید و هزینه های زیادی را صرف نظر می کنید

تصور کنید شما یک کسب و کار متوسطه هستید که به طور مستقیم از سایت شما محصولات یا خدمات را به فروش می رساند. شما در حال حاضر یک مخاطب ثابت ایجاد کرده اید، که احتمالا به مقدار زیادی از ترافیک درست از دسترسی (که نیاز به پهنای باند سرور اختصاصی) را داشته باشد.

عملکرد و امنیت به احتمال زیاد فوق العاده برای شما مهم است. شما ممکن است کسی را در تیم خود با مهارت های فنی مورد نیاز برای مدیریت سرور اختصاصی در حال حاضر داشته باشید – و اگر شرکت شما موفق باشد، احتمالا به خاطر مزایایی که شما دریافت می کنید اضافی نخواهید پرداخت.

همانطور که می بینید، پاسخ درست یا غلط اینجا نیست. انتخاب بین میزبانی مشترک و اختصاصی تصمیم گیری است که باید قبل از راه اندازی سایت خود انجام دهید . اما در حالی که عوامل متعددی در بازی وجود دارد، تصمیم شما باید در نهایت به نیازهای عملکرد سایت شما، نیازهای امنیتی شما، دانش فنی و بودجه شما برسد.

اهداف اصلی خود را در انتخاب یک بسته ی میزبانی وب چیست؟ نظر خود را در زیر بنویسید.

پست های مرتبط
خرید هاست https://rayanwebhost.com/
خرید هاست لینوکس https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ارزان https://rayanwebhost.com/
هاست لینوکس ایران https://rayanwebhost.com/
خرید هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ویندوز https://rayanwebhost.com/
خرید هاست دانلود https://rayanwebhost.com/
ایران هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست و دامین https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ir https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه رایگان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ارزان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه دات کام https://rayanwebhost.com/
قیمت دامنه https://rayanwebhost.com/
جستجوی دامنه https://rayanwebhost.com/
دامنه چیست https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید سرور vps https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی آمریکا https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی ایران ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید vps ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی چیست https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی vps https://rayanwebhost.com/
میزبانی وب https://rayanwebhost.com/
خرید هاست پرسرعت https://rayanwebhost.com/