میزبانی وب اشتراکی یا VPS: کدام گزینه برای شما بهترین است؟

میزبانی وب اشتراکی یا VPS: کدام گزینه برای شما بهترین است؟
به این مطلب امتیاز دهید

شما یک ایده کسب و کار درخشان دارید یا یک صدا که سزاوار جهانی شدن است. اما قبل از اینکه بتوانید یک وبسایت برای پشتیبانی آن ایجاد کنید، ابتدا باید یک برنامه میزبانی وب را انتخاب کنید.

هنگام تصمیم به نوع استفاده از میزبان، شما باید گزینه های مختلف موجود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای سایت شما اهمیت دارد. اما فکر نمی کنم کوتاه مدت باشد. میزبان که انتخاب میکنید باید بتواند نیازهای فوری شما را برآورده کند، علاوه بر اینکه بتواند به عنوان وب سایت و ترافیک رشد کند، مقیاس پذیری را افزایش دهد.

دو برنامه خاص که می خواهید نگاهی بیندازید عبارتند از میزبانی وب مشترک و خرید سرور مجازی . تفاوت های بسیار زیادی بین این دو وجود دارد، بنابراین بیایید دریابیم که بهترین گزینه برای شما کدام است.

دیدار با میزبانی وب

میزبانی وب اصلی ترین نوع میزبانی است. Techopedia آن را به شرح زیر توصیف می کند:

“این یک نوع از خدمات میزبانی وب است که اجازه می دهد چندین وب سایت برای به اشتراک گذاشتن یک سرور وب فیزیکی و منابع خود را در میان وب سایت های میزبانی شده است. میزبانی مشترک به طور منطقی سرور وب را برای تطبیق، خدمت و کارکردن بیش از یک وب سایت توزیع می کند. “

از آنجا که شما همان سرور را به عنوان وب سایت های دیگر به اشتراک می گذارید، شما از همان پایگاه داده، پهنای باند، ذخیره سازی و غیره استفاده می کنید. این عمدتا محبوب است زیرا این بسیار مقرون به صرفه و آسان برای نگهداری است.

مزایای میزبانی وب اشتراکی

مهمتر از همه، قیمت گذاری مقرون به صرفه، جلب توجه اصلی است. برای مثال، برنامه های میزبانی وب رایان وب هاست، فقط از 1500 تومان در هر ماه شروع می شود. این امر گزینه ای روشن برای کسب و کارها یا افرادی است که می خواهند یک وبسایت را داشته باشند، اما آنها که در اختیار داشتن بودجه عظیمی نیستند.

یکی دیگر از دلایل محبوب میزبانی وب به این دلیل است که از لحاظ نگهداری فنی خیلی راحت است. ارائه دهنده سرویس میزبانی وب این مسئولیت را برای شما می پذیرد، بنابراین شما نیازی به مهارت های تخصصی برای کار و نگهداری سایت خود ندارید. حتی بهتر است، به لطف سیستم های مدیریت محتوای بسیار متنوع مانند WordPress ، اکثر مردم می توانند با یک برنامه میزبانی وب مشترک با تقریبا هیچ مهارت برنامه نویسی به دست آورند.

اگر وب سایتی دارید و تنها مقدار حداقل ترافیک را پیش بینی می کنید (به عنوان مثال حداکثر 500 بازدید کننده در روز)، ممکن است شما نیاز به چیزی بیشتر از میزبانی وب نداشته باشید.

محدودیت هاست میزبانی شده

شاید بزرگترین مسئله با میزبانی وب اشتراکی، محدودیتهای ذاتی آن در عملکرد است. از آنجا که سرور را با چند وب سایت به اشتراک می گذارید، منابع می توانند کمیاب شوند.

به عنوان مثال، یک سایت با استفاده از میزبانی وب معمولا پهنای باند را برای جابجایی زیادی از ترافیک ندارد. اگر یک صفحه در سایت شما ویروسی باشد و موجب افزایش شدید ترافیک شود، این می تواند عملکرد سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. یک مشکل اضافه شده است که سایت شما به طور بالقوه می تواند تحت تاثیر سایر سایت های سرور شما قرار بگیرد.

در حالی که این ممکن است برای سایت های کوچکتر مشکل نباشد، اگر شما یک سایت بزرگ داشته باشید که دهها هزار یا صدها هزار نفر از بازدیدکنندگان را در هر روز دریافت می کنید، مطمئنا نگران کننده خواهد بود. در یک برنامه میزبانی مشترک، سایتی که این حجم از ترافیک را دریافت می کند، می تواند خرابی و عملکرد نزولی را تجربه کند.

دیدار با سرور مجازی ( VPS Hosting )

سرور مجازی خصوصی“، VPS برای میزبانی وب قوی تر است.

در اینجا تعریف رسمی ، از طریق TechTarget :

سرور اختصاصی مجازی (VPS)، همچنین یک سرور مجازی اختصاصی (VDS) نامیده می شود، یک سرور مجازی است که به عنوان یک سرور اختصاصی به نظر می رسد، اما این در واقع بر روی رایانه ای است که در چند وب سایت نصب می شود. “

مزایای میزبانی وب VPS

اول و مهمتر از همه، شما با فضای بیشتری و پهنای باند با میزبانی VPS به طور چشمگیری افزایش می دهید. این مهم است اگر شما قصد دارید ترافیک زیادی تولید کنید یا اگر پیش بینی رشد قابل توجهی در آینده داشته باشید.

یک راه حل VPS همه قدرت مورد نیاز برای عملکرد بهینه را بدون در نظر گرفتن حجم ترافیک ارائه می دهد.با تشکر از اجزای عملکرد بالا شما می توانید مطمئن باشید که سایت شما همیشه به منابع مورد نیاز دسترسی پیدا می کند و به آن کمک می کند تا در سطح بالایی عمل کند.

این دو چیز مهم را تضمین می کند: ثبات و قابلیت اطمینان، که به شدت کاهش یا حتی از بین بردن خطر خرابی. با استفاده از برنامه های غیر برنامه ریزی شده، با اضافه کردن 1،25 میلیارد دلار به 2.5 میلیارد دلار در سال برای شرکت های Fortune 1000، آسان است که ببینیم که چرا این سطح عملکرد مطلوب است.حتی کمپانی های کوچکتر می توانند احساس خستگی خود را از دست دادن فروش خود به دلیل خرابی.

سرور مجازی همچنین به شما قدرت می دهد تا سایت خود را در طول زمان گسترش دهید، و انتقال را بدون اصطکاک در طول مسیر انجام دهید. راه حل های VPS می تواند به شما در افزایش سرعت وب سایت شما کمک کند یا در صورتی که همه چیز آهسته شود، کاهش می یابد. در هر صورت، انعطاف پذیری زیادی وجود دارد.

با توجه به پیکربندی پنل کنترل، شما همچنین دارای سطح بسیار بالایی از کنترل با میزبانی VPS است. اگر مهارت زیادی دارید، می توانید آن را با تنظیم کردن تنظیمات به مشخصات خود بکار ببرید. این یک درجه سفارشی سازی به راه حل های VPS است که به سادگی با میزبانی میزبانی در دسترس نیست.

گفتنی است، شما هنوز هم با بسیاری از بسته های میزبانی وب VPS پشتیبانی می کنید. در صورتی که شما یک مسئله را از محدوده دانش خود بیابید، به سادگی با یک متخصص پشتیبانی تماس بگیرید که به طور خاص آموزش دیده است تا به شما کمک کند.

در نهایت، می توانید جامع امنیتی را در برنامه VPS انتظار داشته باشید. در حالی که میزبانی میزبانی وب نیز امن است، میزبانی وب VPS به شما امکان می دهد تا در صورت لزوم اقدامات امنیتی شدیدی را انجام دهید. با توجه به آسیب جرائم سایبری انتظار می رود تا سال 2021 سالانه به 6 تریلیون دلار برسد ، شما نمی توانید بیش از حد مراقب باشید. این باعث می شود VPS یک دارایی مهم برای شرکت های بزرگتر باشد که امنیت آن نگرانی است.

معایب VPS میزبانی

هنگامی که شما فهرست طولانی از ویژگی ها را در نظر می گیرید و عملکرد این گزینه را اضافه می کنید، شگفت آور نیست که این هزینه ها را می پردازد. شما می توانید انتظار داشته باشید که برای میزبانی VPS به طور قابل توجهی بیشتر از شما با برنامه مشترک به اشتراک بگذارید. با این حال، بیشتر شرکت های متوسط ​​تا بزرگ، هنوز هم این نرخ را مناسب پیدا می کنند – به خصوص در مقایسه با مزایای ارائه شده.

علاوه بر این، سطح افزایشی کنترل VPS می تواند یک شمشیر دو طرفه باشد. بسته به برنامه و پیکربندی شما، به احتمال زیاد به فردی نیاز دارید که بتواند سرور خود را مدیریت کند. در بعضی موارد، شما حتی ممکن است نیاز به یک مدیر سیستم اختصاصی داشته باشید. دسترسی به پشتیبانی 24/7 ممکن است کافی باشد اگر عملیات مورد نیاز به اندازه کافی خارج از چرخ دستی شما باشد.

زمان انتخاب میزبانی وب

بیایید هر گزینه را به یک چک لیست ساده بچرخانیم.

اگر میزبانی وب را انتخاب کنید:

 • شما فقط با میزبانی وب تجربه می کنید و در حقیقت علاقه ای به سرمایه گذاری بزرگ ندارید
 • شما در حال برنامه ریزی راه اندازی هستید و تا به حال کسب و کار خود را راه اندازی نکرده اید
 • شما یک کسب و کار کوچک را اجرا میکنید و برنامه ای برای رشد بزرگ ندارید
 • وب سایت یا وبلاگ شما نسبتا کوچک است
 • شما به فضا و پهنای باند زیادی نیاز ندارید و فقط برای تولید حداقل مقدار ترافیک (بیش از 500 بازدید کننده در روز)
 • شما در بودجه بسیار محدود هستید و میزبانی وب VPS مالی نیست

زمان انتخاب VPS Hosting

اگر سرور مجازی ( VPS ) را انتخاب کنید:

 • شما در حال کسب و کار هستید که در حال حاضر به خوبی تاسیس شده است
 • کسب و کار شما متوسط ​​یا بزرگتر است
 • شما قصد دارید تا سال آینده کسب و کار خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید
 • شما حجم زیادی از ترافیک را تولید می کنید و نیاز به فضای قابل توجه و پهنای باند برای جلب بازدید کنندگان دارد
 • شما می خواهید حداکثر کنترل را داشته باشید و می خواهید جنبه های دقیقه بیشتر سرور خود را پیکربندی کنید
 • شما قصد دارید امنیت را فراتر از آنچه میزبان معمولی می تواند ارائه دهد، افزایش دهید
 • شما می خواهید دسترسی به 24/7 پشتیبانی کنید
 • شما بودجه ای کافی برای پرداخت هزینه برای میزبانی وب VPS دارید

تصمیم گیری برای بهترین گزینه برای شما

یک انتخاب لزوما بهتر از دیگران نیست. این واقعا به نیازهای خاص شما متکی است و چقدر مایل به صرف آن هستید. در بسیاری از موارد، میزبانی مشترک بیش از کافی برای افراد یا کسب و کارهای کوچکتر است.از لحاظ فنی، عملی و غیرقابل تحمل است.

از سوی دیگر، اکثر کسب و کارهای متوسط ​​و بزرگ خواهان سرمایه گذاری در میزبانی وب در VPS هستند زیرا هر دو به نیازهای فوری خود نیاز دارند و در صورت لزوم برای مقیاس پذیری امکان پذیر است. این به آنها پهنای باند کافی برای نگه داشتن با تقاضای مشتری و حفظ رشد مثبت می دهد.

در این مرحله، شما باید یک ایده روشن از تفاوت های کلیدی در میزبانی مشترک و VPS داشته باشید. با دقت بررسی ویژگی ها و همچنین مزایا و معایب هر یک به شما کمک خواهد کرد که بهترین انتخاب برای وب سایت بعدی خود را.

آیا ویژگی های خاصی وجود دارد که به دنبال آن هستید در میزبانی وب؟ لطفا یک نظر را در زیر بنویسید.
خرید هاست https://rayanwebhost.com/
خرید هاست لینوکس https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ارزان https://rayanwebhost.com/
هاست لینوکس ایران https://rayanwebhost.com/
خرید هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست ویندوز https://rayanwebhost.com/
خرید هاست دانلود https://rayanwebhost.com/
ایران هاست رایگان https://rayanwebhost.com/
خرید هاست و دامین https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ir https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه رایگان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه ارزان https://rayanwebhost.com/
ثبت دامنه دات کام https://rayanwebhost.com/
قیمت دامنه https://rayanwebhost.com/
جستجوی دامنه https://rayanwebhost.com/
دامنه چیست https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید سرور vps https://rayanwebhost.com/
خرید سرور مجازی ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی آمریکا https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی ایران ارزان https://rayanwebhost.com/
خرید vps ایران https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی چیست https://rayanwebhost.com/
سرور مجازی vps https://rayanwebhost.com/
میزبانی وب https://rayanwebhost.com/
خرید هاست پرسرعت https://rayanwebhost.com/